O projekcie

Do zarządzania stronami wykorzystuję WordPress, najpopularniejszy na świecie i najbardziej rozwijany projekt open-source, posiadający mocne wsparcie zbudowanej wokół społeczności, a także nieograniczone możliwości.

System zarządzania treścią jest intuicyjny, prosty w obsłudze, a szablony stron elastyczne. Z poziomu panelu administracyjnego jest możliwość dokonywania zmian nie tylko treści wpisów, dodawania zdjęć, mediów i podstron, ale też modyfikacji wyglądu witryny.

Niezwykle prosty w obsłudze panel administracyjny pozwala, bez znajomości języków programowania, kilkoma „kliknięciami” myszki zmienić m.in.:
– motyw strony,
– układ motywu (treść po lewej lub prawej stronie ukł. 2-kolumnowego, ewentualnie układ jednokolumnowy),
– menu, modyfikować górne i dodawać boczne, według własnego uznania,
– boczną kolumnę, dzięki systemowi widgetów uzupełnić o kalendarz, ostatnie wpisy i komentarze, newsy z innych stron (RSS), listę kategorii, odnośniki, własne menu, notatki, czy box z dowolnym tekstem,
– wybrać zestaw kolorów i kolor odnośników,
– modyfikować nagłówek (zmiana układu nagłówka – z tekstem i banerem, bez tekstu, bez banera, zmiana tekstu nagłówka, losowy baner, itp),
– ustawić obrazek lub kolor tła strony.

Dodatkową zaletą oferty jest promocja stron i powstałych profilów na portalu Tenis NET, co pozwoli na niemalże natychmiastowe zaindeksowanie ich przez roboty wyszukiwarek internetowych, takich jak Google, obecne na Tenis NET kilka razy dziennie. W innym przypadku na efekty opublikowania strony trzeba by czekać wiele tygodni, a czasem miesięcy.

W przypadku skorzystania ze standardowej oferty nie pobieram opłat za wykonanie serwisu, a jedynie za usługę dodania do bazy danych trenerów Tenis NET oraz wynajem powierzchni serwerowej. Koszty tej ostatniej usługi kształtują się na poziomie zdecydowanie niższym w porównaniu do ofert najpopularniejszych firm hostingowych (np. w home.pl i nazwa.pl to koszt 369 złotych rocznie).